uvodni stranka 1

1893

WILLIAM WRIGLEY

Američan William Wrigley mladší, pôvodne predajca mydla a prášku na pečenie, dáva zákazníkom za nákup ako pozornosť žuvaciu gumu. Obrovská obľuba darčeka ho inšpiruje k vytvoreniu vlastnej značky žuvačiek nesúcich jeho meno.

uvodni stranka 2

1944

ZRODENIE ORBITU

Výrobu žuvačiek v Amerike počas druhej svetovej vojny komplikuje nedostatok ingrediencií. Spoločnosť posiela svoje posledné zásoby balíčkov s označením Wrigley vojakom a na domácom trhu medzitým zavádza žuvačky Orbit so zmenenou receptúrou.
uvodni stranka 3

1974

ČIAROVÝ KÓD

Žuvačky značky Wrigley sa v americkom Ohiu ako prvý tovar na svete začínajú predávať pomocou čiarového kódu.

uvodni stranka 4

1976

STARONOVÉ MENO

Orbit sa po 30 rokoch znovu dostáva na trh. Staronové meno nesie prvá žuvačka bez cukru od spoločnosti Wrigley. Najskôr sa dá kúpiť iba v Nemecku, Švajčiarsku a Holandsku, postupne ale dobýva celý svet.
uvodni stranka 5

1992

ORBIT

Krátko po páde železnej opony sa žuvačky Orbit dostávajú aj do československých obchodov.
uvodni stranka 6

2001

ORBIT SA VRACIA

Orbit sa vracia do miesta svojho pôvodu. Na začiatku nového tisícročia si ho po prvýkrát od druhej svetovej vojny môžu kúpiť aj zákazníci v Spojených štátoch.
uvodni stranka 7

2003

ORBIT DROPS

V boji o zdravé zuby dostávajú žuvačky nečakanú posilu - cukríky. Orbit Drops sú totiž nielen bez cukru, vo vnútri sa navyše skrýva prírodné sladidlo xylitol, ktoré dokáže ničiť škodlivé baktérie v ústach.
uvodni stranka 8

2007

ZÍSKÁVAJÚ PEČAŤ

Žuvačky Orbit ako jedny z prvých získavajú pečať Americkej dentálnej asociácie, a to vďaka ich klinicky overenej schopnosti pomáhať v boji proti kazom a posilňovať zuby.
uvodni stranka 9

2017

ORBIT WHITE

Českým zákazníkom sa predstavuje nový rad žuvačiek Orbit White, ktorej nechýbajú žiadny z tradičných benefitov v oblasti dentálnej hygieny, pomocou špeciálnych modrých čiastočiek navyše udržuje zuby prirodzene biele.#ORBITZUVACKY
Sledujte nás na Instagrame